Doświadczone mamy z Canpolu radzą.
Dla każdej kobiety "przy nadziei" priorytetem jest urodzenie zdrowego maleństwa w komfortowych warunkach. Na co więc warto zwrócić uwagę wybierając szpital, w którym ma przyjść na świat nasze dziecko?
1. Odległość od miejsca zamieszkania - im bliżej tym lepiej, w razie przedwczesnego porodu można się szybciej do niego udać, by nie nastąpiły komplikacje, co jest chyba najistotniejsze. Poza tym rodzinie łatwiej jest odwiedzić kobietę i maleństwo po porodzie.
2. Dostępność środków i metod zmniejszających ból porodowy - chociaż to powinien być standard, sprawdźmy jednak czy będziemy miały możliwość skorzystania np. z masażu, piłki lub akupunktury podczas porodu. Czy kobieta może sobie wybrać dowolną pozycję przy porodzie, skorzystać z różnego rodzaju znieczuleń lub nowości na rynku medycznym np. żelu ułatwiającego urodzenie dziecka czy znieczulenia ZZO.
3. Możliwość rodzenia w towarzystwie bliskiej nam osoby - jeżeli wyrażamy taką chęć zobowiązani jesteśmy wcześniej powiadomić szpital i zapoznać się z zasadami obowiązującymi przy porodzie rodzinnym, takimi jak np. kto ma możliwość bycia przy nas i jak może nas wspierać.
4. Opinie o szpitalu - jeżeli znasz kobiety, które rodziły w danym szpitalu, porozmawiaj o interesujących Cię zagadnieniach, np. o opiece, podejściu do pacjentek. Zachowaj jednakj przy tym dystans, gdyż opinie nie zawsze są obiektywne. Informacji na temat szpitali możesz również poszukać w Internecie m. in. na stronie www.rodzicpoludzku.pl.
5. Zasady panujące w placówce - dowiedz się (można wcześniej odwiedzić szpital), gdzie znajduje się izba przyjęć - by zgłaszając się nie szukać nerwowo, jak wyglądają sale na oddziale położniczym, w jakich godzinach można odwiedzać pacjentów, co ze sobą zabrać na czas pobytu w szpitalu dla siebie i maleństwa itp.
6. Wyspecjalizowanie pracowników – jest to kwestia dość istotna, doświadczeni lekarze, położne i pielęgniarki z pewnością potrafią pomóc młodej mamie we wszystkich problemach, nie tylko zasięgając książkowej wiedzy, lecz także korzystając z doświadczenia wynikającego z czasu pracy, a także ze swojego własnego rodzicielstwa.
7. Certyfikaty i dyplomy placówki – wszystkie szpitale spełniają podstawowe wymagania z zakresu opieki zdrowotnej, lecz kobiety chcące rodzić w wyjątkowych warunkach, mogą się dowiedzieć czy szpital np. osiąnął jakieś specjalne wyniki w rankingu szpitali.
8. Nowoczesne wyposażenie – powinno przykuć naszą uwagę, ponieważ jest ono niezbędne w razie ewentualnych komplikacji. Jeżeli wykryto już w czasie ciąży nieprawidłowości u maleństwa koniecznie wybierzmy szpital, w którym gwarantuje się wykonanie specjalistycznych zabiegów.
9. Poradnia laktacyjna – działanie takiej poradni w placówce to już standard aczkolwiek dobrze jest się upenić. Pracownicy takiej poradni, fachowo pomogą świeżo upieczonej mamie zacząć karmić piersią i rozwieją wszystkie wątpliwości związane z tym tematem.
10. Wyżywienie – okazuje się, że jest to istotna kwestia. Czasem zdarza się tak, że kobiety karmiące dostają żywnośc, której nie powinny jeść (własne doświadczenie: jabłko na drugie śniadanie, które może wywołać biegunkę u nowonarodzonegoo maleństwa). Poza tym często jest tak, że menu mamy karmiącej jest ubogie w witaminy I dodatkowe płyny. Dobrze jest więc poznać szpital “od kuchni”.
Warto wiedzieć jak najwięcej!
dzieci: Liliana (0 dni)
Musisz się zalogować lub zarejestrować, żeby dodać komentarz.
Komentarze
Sortuj komentarze: Wyświetlaj: komentarzy na stronę
Natalia111
ja równiez rodzę w szpitalu w którym przyjmuje mój lekarz
dodano: 2019-09-25 12:20:53
moniawp5
Przy obydwu porodach rodziłam w szpitalu w którym pracuje mój lekarz to ważne by był
dodano: 2018-06-27 22:44:57
Klusia2812
opinie o położnych, to w końcu z nimi rodzi się większość czasu. noi wyposażenie faktycznie ważne, moziwość zapewnienia intymności rodzącej
dodano: 2017-07-31 23:52:42
gabilabi
Wyposażenie szpitala czy jest odpowiedni sprzęt do ratowania maleństwa itp.
dodano: 2017-03-30 22:34:34
askap7
sugerowałam się opiniami znajomych
dodano: 2017-03-28 16:05:55