Doświadczone mamy z Canpolu radzą.

Dodaj swoją poradę

Jak przygotować się do narodzin

    Kilka dni temu byłam na warsztatach dla mam w ciąży, na których mówiono min. o tym jak przygotować swoje dziecko do narodzin. Pani położna przedstawiła kilka sposobów, które u pacjentek sprawdzają się i dzięki temu  nie mają one ciężkiego porodu.

Postanowiłam podzielić się z Wami tymi prostymi i podobno skutecznymi radami bo wiem, że każda z boi się porodu a w internecie czyta się czy słyszy od koleżanek opowieści z sal porodowych niczym z horrorów.

Po pierwsze w ostatnim trymestrze dużo rozmawiaj ze swoim dzieckiem, nazwij go imieniem lub po prostu Groszkiem czy innym określeniem tak by dziecko wiedziało, że zwracasz się właśnie do niego. Głaszcz brzuszek i mów jak się czujesz,poproś by nie kopał Cię np. w wątrobę lub by odpowiednio ułożyło się do porodu ( podobno mamy, które o to prosiły rodziły dzieci modelowo ułożone, inne miały ciężki poród bo dziecko miało np. wyciągniętą przed siebie rączkę ).

    Po drugie ćwicz mięśnie Kegla od pierwszych dni ciąży, ponieważ dobrze wyćwiczone mięśnie pracują podczas akcji porodowej i ułatwiają urodzenie dziecka. To od elastyczności mięśni Kegla w dużej mierze zależy, czy przyszła mama uniknie pęknięcia krocza podczas porodu. Ważne jest więc, aby ćwiczenia Kegla wykonywać regularnie - aż do porodu.

     Po trzecie przez ostatnie tygodnie ciąży leż przez większość czasu w pozycji bocznej, bo sprzyja to odpowiedniemu ułożeniu się dziecka. Pozycij na plecach z nogami uniesionymi do góry, to ulubiona pozycja ciężarnych, ale wyobraź sobie dziecko leżące na brzuszku i wciśnięte buzią w macicę. Takie położenie bardzo mu się nie podoba, nie może swobodnie dotykać swojej twarzy ( a ono bardzo to lubi ), więc przekręca się przez co przyjmuje nieodpowiednią pozycję nożkami lub rączkami w kierunku kanału rodnego.

    Po czwarte, najlepsza pozycja do siedzenia dla ciężarnej to pozycja w rozkroku. Sprzyja to rozluźnianiu mięśni dna macicy i dzięki temu akcja porodowa jest szybsza. Załladanie nogi na nogę powoduje, że męśnie są sztywne i ciężko się rozciągaja.

Same widzicie, że rady są proste i możlwie do wykonania przez każdą z nas. Gdy będziemy o nich pamiętać, może okazać się, że nasz poród będzie bardzo przyjemnym przeżyciem, bez zbędnych komplikacji, niczym nie przypominającym opowieści innych kobiet. Tego życzę Wam i sobie.

dorotka0000025

dzieci: Alicja (0 dni), Dominik (0 dni)

Komentarze

Sortuj komentarze: Wyświetlaj: komentarzy na stronę

Natalia111

trzeba uważać na głaskanie brzuszka bo mogą wywoływać skurcze macicy i przyśpieszyć poród

dodano: 2019-09-25 11:57:12

gabilabi

Ja nie cwiczyłam bo miałam zagrożoną ciążę.

dodano: 2017-03-30 22:27:15

askap7

warto pamiętać o ćwiczenach mięsni kegla

dodano: 2017-03-28 15:49:40

agusskalec

Spokój to podstawa :) ale chętnie skorzystam z wskazówek

dodano: 2017-03-27 21:57:04

mama_go

Nawet gdyby miało to nie zadziałać, to spróbować warto

dodano: 2017-03-27 03:24:26

<<
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>


Musisz się zalogować lub zarejestrować, żeby dodać komentarz.

Lista porad