Doświadczone mamy z Canpolu radzą.
Syn z racji tego, że się przedwcześnie urodził korzystał z WWR – wczesnego wspomagania rozwoju, polegającego na wzmocnieniu ruchowym do momentu postawienia pierwszych kroków. Wraz z tym przełomowym krokiem przeszliśmy na inne formy wspomagania rozwoju.
1. Dogoterapia, gdy mamy do czynienia z nadwrażliwością na dotyk, polega ona na wspomaganiu rozwoju dziecka z udziałem przeszkolonego w tym temacie psa. Pozwala to dziecku na oswojenie się oraz terapię terapeutyczną.
2. Biofeedback, jest to tzw. „trening mózgu”, który pozwala dziecku osiągnąć lepszą koncentrację, zwiększyć jego uwagę, pobudzić jego kreatywność oraz poprawić pamięć.
3. Terapia Behawioralna, polega na rozwijaniu umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.
4. Sensoplastyka, zajęcia, które mają na celu zminimalizowanie nadwrażliwości u dziecka poprzez zabawę przedmiotami za pomocą dotyku np. makaronem, piaskiem czy też mąką. Dzięki niej stymulowane są praktycznie wszystkie zmysły, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój dziecka. Jednocześnie pozwalają na zabawę w grupie.
5. Lodopeda, dzięki tym zajęciom logopeda jest w stanie stwierdzić zaburzenia rozwoju mowy dziecka, oraz naprowadzać go na właściwe tory.
1. Gimnastyka korekcyjna, dzięki indywidualnie dobranym zestawom ćwiczeń przyczyniamy się do prawidłowej postawy dziecka.
2. Zajęcia logarytmiczne, połączeniu umiejętności ruchowych i słuchowych dziecka, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój komunikacji językowej.
3. Zajęcia teatralne, dzięki tym zajęciom pobudzi się u dziecka wyobraźnia, fantazja oraz wrażliwość.
4. Zajęcia rytmiczno – muzyczne, dzięki tym zajęciom dziecko pozna świat muzyki.
Warto uczestniczyć w takich zajęciach, gdyż dają one szerokie spectrum rozwojowe oraz pozwalają rodzicom poszerzyć horyzonty w kwestii wychowywania dzieci poprzez zabawę.
dzieci: Szymek (0 dni), Jan (0 dni)
Musisz się zalogować lub zarejestrować, żeby dodać komentarz.
Komentarze
Sortuj komentarze: Wyświetlaj: komentarzy na stronę
gabilabi
U nas w przedszkolu jest taniec, zajęcia z lokopedą i nawet z psychologiem
dodano: 2017-03-31 15:10:29
askap7
myślę że rytmika jest bardzo pomocna
dodano: 2017-03-29 21:46:44
efcik
Troszkę powierzchownie opisane zagadnienie, niestety, temat wart większej uwagi. zabrakło też różnego rodzaju zajęć, choćby psychomotoryki.
dodano: 2017-03-28 11:13:30
MalwinaW
W naszym przedszkolu nie ma zajęć dodatkowych
dodano: 2017-03-13 10:29:49
dagmaraf
My wspłpracujemy w przedszkolu z logopedą, która jest świetnym terapeuta i już widać efekty po roku współpracy .
dodano: 2017-03-08 07:55:18